کالج علوم پزشکی پچ مجارستان

کالج علوم پزشکی پچ مجارستان

کالج علوم پزشکی پچ مجارستان

کالج علوم پزشکی پچ مجارستان ، دوره پیش دانشگاهی کالج علوم پزشکی پچ ، این دانشگاه بصورت مستقل دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی برگزار می کند و دوره عادی پیش دانشگاهی در این کالج در مهر ماه و دوره فشرده در بهمن ماه شروع می شود. این کالج از چهار سال پیش با مدیریت آقای دکتر محمدرضا همتی آغاز به فعالیت نموده است و اساتید دانشگاه علوم پزشکی پچ در این کالج مشغول تدریس می باشند.

در این دوره دروس زبان انگلیسی ، زیست شناسی و شیمی و زبان تخصصی پزشکی تدریس می شود و دانشجو برای ورود به سال اول علوم پزشکی آماده می گردد.

شرایط پذیرش دوره های پیش دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

متقاصی باید دیپلم دبیرستان داشته باشد و در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک نمرات بالایی داشته باشد. در صورتی که دانشجویان قصد ورود به گروه پزشکی داشته باشند ، باید در دروس مورد نیاز دوره پیش بگذراند. دوره های Premedical که کالج پیش دانشگاهی دانشگاه پچ و کالج اینترنشنال بوداپست ارائه می دهد به همین منظور برگزار می شوند.

دانشجویان باید قبل از اتمام موعد مقرر یعنی تا پایان ماه آگوست شهریه را به دانشگاه بپردازند.

این دوره ها معمولا در تاریخ ۱۰-۷ اکتبر تقریبا ۲۰-۱۵ مهر شروع می شود و دانشجویانی که زبان انگلیسی انها بسیار ضعیف است و می توانند ابتدا دوره زبان انگلیسی بگذرانند که این دوره ۲ ترم می باشد و شهریه آن با دوره پیش دانشگاهی برابر است.

متقاضیانی که در تاریخ بعد از ژانویه عزیمت می نمایند توصیه می گردد به دوره زبان انگلیسی ورود نمایند.

متقاضیان کالج پیش دانشگاهی می توانند از امکانات خوابگاهی نیز برخوردار شوند. هزینه خوابگاه در هر ماه ۳۰۰ یورو می باشد.

پس از دوره پیش دانشگاهی سال آینده دانشگاه علوم پزشکی پچ یک دوره ۴ هفته ای قبل از دوره پیش دانشگاهی در ماه سپتامبر برگزار می کند که شامل آشنایی با دروس پایه ترم اول یعنی زیست شناسی، شیمی و فیزیک می باشد. این دوره جهت یادآوری معلومات دانشجویان در دروس فوق برگزار می شود. دوره اجباری نیست اما مفید است.

 

نحوه ارسال شهریه دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

متقاضی گرامی جهت ثبت نام دانشگاه باید شهریه دانشگاه را از طریق صرافی به شماره حساب دانشگاه حواله نمایند و پس از واریز کپی فیش واریزی و سپس تلکس حواله را (پس از ۴۸ ارائه می گردد) برای مؤسسه با فکس یا ایمیل ارسال نمایند.

شهریه پیش دانشگاهی ۸۰۶۰ دلار ( که ابتدا باید ۶۴۷۰ دلار از طریق صرافی (صرافی اسکان ، آقای ادیب زاده ، ۸۸۷۷۰۳۷۵ و یا سایر صرافی های معتبر) حواله گردد و پس از ویزا مبلغ ۱۶۰۰ دلار به نماینده پرداخت گردد)

نکته : به خاطر داشته باشید در برگه حواله حتما نام و شماره پاسپورت شما بعنوان دانشجو و به جهت شهریه دانشگاه پچ قید شود.

نمونه نامه تعهد پرداخت هزینه تحصیلی ، بیمه و بلیط دانشجویان برای ورود به کالج پیش دانشگاهی علوم پزشکی پچ مجارستان

نمونه نامه تعهد پرداخت هزینه بیمه و تحصیل و بلیط دانشجویان

TO   EMBASSY OF HUNGARY

I am Mr. Mohammad Hajikhani , (Iranian citizen ID  ۶۹۹۱۹ born  ۱۹۴۵), Guarantee that I would take all the responsibilities of my daughtier  , (Name, Behnoosh Hajikhani pass no  A 15555616 born  ۱۹۸۹) expenses including  living, health care, and transportation expenses during her residence in Hungary.

Mr. Mohammad Hajikhani

پیش دانشگاهی علوم پزشکی در دانشگاه پزشکی پچ

کالج پیش دانشگاهی پچ از ۴ سال پیش بصورت فعال با مدیریت جناب آقای دکتر محمد رضا همتی شروع به فعالیت نموده است و در حال حاضر این کالج از کیفیت بسیار خوب پیش دانشگاهی در مجارستان برخوردار است.

کلیه دروس این کالج توسط استادان و پروفسوران خود دانشگاه علوم پزشکی پچ برگزار می گردد که همگی دارای مدرک تحصیلی PhD می باشند.

کالج پچ با توجه باینکه در شهر سرسبز و زیبای پچ واقع شده است دارای هزینه های بسیار کمتری نسبت به سایر دانشگاهها و کالج ها در مجارستان است و از نظر هزینه ای در قیاس با سایر دانشگاهها و کالج ها مقرون به صرفه است و از طرفی با توجه به اینکه این کالج زیر نظر خود دانشگاه پچ است شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی دانشگاه بهتر از سایر دانشگاهها و کالج هاست.

لیست دروس پیش دانشگاهی کالج پچ مجارستان

این کالج در طی دوره ۹ ماهه پیش دانشگاهی دروس مورد نیاز ورودی به علوم پزشکی را توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی پچ به دانشجویان آموزش می دهد که این دروس به قرار زیر است:

– Biology

–  Physiology

– Chemistry

– Biophysics

– Medical Terminology & Medical English

– English Grammar

– Hungarian Language

دوره های تابستانی زبان انگلیسی در کالج علوم پزشکی پچ

این دوره تابستانی ۴ ماهه می باشد و شامل آموزش زبان انگلیسی درمحیط اروپایی و توریستی شهر پچ می باشد.

قابل ذکر است شهر پچ بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده است و امروزه توریست های بسیاری از اماکن تاریخی و جاذبه های توریستی و جهانگردی این شهر دیدن می کنند و به همین سبب این موقعیت برای دانشجویان زبان انگلیسی فراهم می گردد که خود را در یک محیط توریستی ملموس اروپایی حس نمایندو زبان خود را محک زنند.

این دوره شامل اموزش مهارتهای زبان انگلیسی در کوتاه مدت است و در طی این دوران دانشجو می تواند مهارتهای زبان انگلیسی خود را پیشرفت دهد و آماده ورود به دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی و دانشگاه شود.

شهریه این دوره زبان انگلیسی کوتاه مدت ۴۹۰۰ دلار است.

این دوره از تاریخ جون تا آگوست می باشد.

کلاسها نیمه خصوصی و با حداقل ۵ نفر شروع می شود.

ویکتور وازارلی هنرمندی از شهر پچ مجارستان

ویکتور وازارِلی (۹ آوریل ۱۹۰۶ – ۱۵ مارس ۱۹۹۷) نقاش، طراح و نویسنده مجارستانی است که او را پدر اُپ آرت (هنر دیدگانی) می‌نامند. وازارلی مبتکر اصلی و یکی از آفرینش‌گران هنر دیدگانی است. او از هنرمندانی است که بر امکانات کاربردی هنر انتزاعی، تاکید کرده‌اند.

یکی از مجسمه‌های وازارلی در زادگاهش در مجارستان

زندگی و کار

ابتدا درسال ۱۹۲۵ در دانشگاه بوداپست، پزشکی خواند. در سال ۱۹۲۷ درسش را ناتمام رها کرد و در آکادمی هنری بوداپست آموزش دید از طریق مُهوی ناگ با آثار مالویچ، واسیلی کاندینسکی، گرُپیوس، لوکُربوزیه و پیت موندریان آشنا شد. سخت تحت تاثیر زیبایی‌شناسی کنستروکتیویسم و کارکردگرایی باهاوس قرار گرفت.
در سال ۱۹۳۰ به پاریس رفت و بعداً تابعیت فرانسوی گرفت. کارش را به عنوان طراح گرافیک شروع کرد. در سال ۱۹۴۴ به نقاشی رو آورد. بعد دست به جستجو و تجربه در زمینه‌های رنگ و خطای دید زد.
با از میان برداشتن مرز نقاشی و مجسمه‌سازی، مفهوم عام هنر تجسمی دوبُعدی را مطرح کرد و به این نتیجه رسید که هنرمند به مدد امکانات مواد جدید و صنعت نوین می‌تواند طرح خود را برای مصارف مختلف زندگی روزمره، بازتولید و پخش کند.
هدف وازارلی ایجاد ارتعاش در شبکیه چشم تماشاگر است. او برای این کار از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌کرد. آثار ابتدایی او شامل طرح‌های خطی سیاه‌وسفید روی کاغذ، ورق شفاف پلاستیک یا شیشه بودند ولی در دهه ۱۹۶۰ شکل‌های هندسی، مربع، دایره، مثلث، مستطیل و چندوجهی را با بهره‌گیری از اختلاف و تفاوت رنگ‌های درخشان و طبق قواعد ریاضی، طوری سازمان می‌داد که تصوری از جنبش، پیشایندگی و پس‌روندگی را به بیننده القا کنند

وازارلی از سال ۱۹۴۷ منحصراً روی هنر کنستروکتیو هندسی کار کرد. او فرم‌های رنگین پیش ساخته‌ای را برای جفت‌کاری‌های مختلف پدید آورد تا به کمک آن‌ها بتواند هنر ارزان و قابل تکثیری را تولید کند. او در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ و در دههٔ ۱۹۶۰ جوایز بین‌المللی متعددی گرفت.
وازارلی همواره تلاش می‌کرد که هنرش برای همه قابل فهم باشد؛ یعنی نیازی نبود که بیننده، معلومات قبلی یا سابقه ذهنی مشخصی داشته باشد، بلکه با دیدن آثار او به سادگی از آن‌ها لذت می‌برد.او در کنار آثاری که خلق می‌کرد، همواره افکار و نظرات‌اش را می‌نوشت و در دسترس همه قرار می‌داد. این متون در نشریات زیادی در امریکا و اروپا چاپ می‌شد. او از سال ۱۹۶۱ بیشتر در جنوب فرانسه می‌زیست و دو موزه در پُروانس به نام او نام‌گذاری شده‌اند.
یک موزه در زادگاه‌اش، شهر «پِچ» مجارستان به نام وازارلی است

موزه‌ها

موزه وازارلی، گورودو، فرانسه (۱۹۹۶-۱۹۷۰)

بنیاد وازارلی، اِکس ـ آن ـ پرُوانس، فرانسه(۱۹۷۶)

موزه وازارلی، پِچ، مجارستان (۱۹۷۶)

موزه وازارلی، بوداپست، مجارستان (۱۹۸۷)

پرفسور جوزف سبرنی کاندیدای جایزه نوبل

پرفسور جفری کوپر عضو و رئیس دپارتمان زیست‌شناسی دانشگاه بستون در ایالات متحده آمریکا و نویسنده کتاب معروف THE CELL نیز است

مدرک پی اچ دی وی از دانشگاه میامی در سال ۱۹۷۳ صادر شده و علایق او بیشتر در زمینه سرطان‌ها و سیگنال آبشار انتقال دستور از سطح سلول به هسته سلولی است. پیشتر زمینه فعالیتی او مرتبط با رشد سلولی نیز بوده‌است. از همکاران معروف پرفسور کوپر میتوان به پرفسور جوزف سبرنی کاندیدای جایزه نوبل و رئیس دپارتمان زیست شناسی دانشگاه پچ مجارستان نام برد که به همراه ایشان از در زمینه سلول های سرطانی تحقیقات وسیعی را در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به ثبت رساندند.

 

نمونه برنامه آموزشی کالج پیش دانشگاهی پچ

این کالج دارای برنامه مدون آموزشی برای ترم عادی و ترم فشرده می باشد که نمونه آن را در میتواندی مشاهده فرمایید.

شروع کلاسها از ساعت ۸صبح تا ساعت ۱۳٫۳۰ می باشد و در سه سانس کلاس ها برگزار می گرددو شامل اموزش دروس مختلف پیش دانشگاهی است که در زیر عنوان شده است.

در ترم فشرده که از ژانویه یا فوریه آغاز می شود فشردگی آموزش قابل مشاهده است و دانشجویان باید در سطح خوبی از نظر زبان انگلیسی قرار داشته باشند.

پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان

پچ (به مجاری: Pécs) یکی از شهرهای مجارستان است که در جنوب غربی این کشور قرار گرفته است. جمعیت شهر پچ در سال ۲۰۰۷ میلادی ۱۵۶٫۶۴۹ بوده است. پچ پنجمین شهر بزرگ کشور مجارستان است.

فهرست شهرهای مجارستان

رتبه نام شهر نام شهر
به مجاری
سرشماری
۱۹۹۰
سرشماری
۲۰۰۱
تخمین
۲۰۰۷
شهرستان
۱. بوداپست Budapest ۲٫۰۱۶٫۷۷۴ ۱٫۷۵۶٫۷۹۶ ۱٫۶۹۶٫۱۲۸ بوداپست
۲. دِبِرسِن Debrecen ۲۱۲٫۲۳۵ ۲۰۷٫۵۶۰ ۲۰۴٫۱۲۴ هایدو بیهار
۳. میشکولتس Miskolc ۱۹۶٫۴۴۲ ۱۸۵٫۳۸۷ ۱۷۲٫۶۳۷ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۴. سِگِد Szeged ۱۷۵٫۳۰۱ ۱۶۵٫۵۸۸ ۱۶۴٫۸۸۳ چُنگراد
۵. پِچ Pécs ۱۷۰٫۰۳۹ ۱۶۱٫۳۷۷ ۱۵۶٫۶۴۹ وارایا
۶. گیور Győr ۱۲۹٫۳۳۸ ۱۲۹٫۸۷۹ ۱۲۸٫۲۶۵ گیور مُشون شُپرون
۷. نیرِگهَزا Nyíregyháza ۱۱۴٫۱۵۲ ۱۱۷٫۳۵۱ ۱۱۶٫۲۹۸ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۸. کِچکِمیت Kecskemét ۱۰۲٫۵۱۶ ۱۰۷٫۶۶۵ ۱۰۹٫۸۴۷ باچ کیشکون
۹. سیکِشفِهِروار Székesfehérvár ۱۰۸٫۹۵۸ ۱۰۴٫۷۶۹ ۱۰۱٫۶۰۰ فِییر
۱۰. سُمباتهِی Szombathely ۸۵٫۶۱۷ ۸۲٫۲۹۸ ۷۹٫۵۳۴ واش
۱۱. سُلنوک Szolnok ۷۸٫۳۲۸ ۷۷٫۵۵۳ ۷۵٫۴۷۴ یاس ناتکون سُلنُک
۱۲. تاتابانیا Tatabánya ۷۴٫۲۷۷ ۷۲٫۹۶۲ ۷۰٫۵۴۱ کُمَرُم اِستِرگُم
۱۳. کاپُشوار Kaposvár ۷۱٫۷۸۸ ۶۸٫۲۴۰ ۶۷٫۷۴۶ شُمُد
۱۴. بیکیشچابا Békéscsaba ۶۷٫۶۰۹ ۶۷٫۶۶۴ ۶۵٫۲۰۶ بیکیش
۱۵. ایرد Érd ۴۳٫۳۲۷ ۵۶٫۱۲۳ ۶۲٫۴۰۸ پِشت
۱۶. وِسپریم Veszprém ۶۳٫۸۶۷ ۶۱٫۹۵۸ ۶۲٫۰۲۳ وِسپریم
۱۷. زالائِگِرسِگ Zalaegerszeg ۶۲٫۲۱۲ ۶۲٫۲۵۵ ۶۱٫۸۹۸ زالا
۱۸. شُپرُن Sopron ۵۵٫۰۸۳ ۵۵٫۰۸۱ ۵۷٫۲۱۰ گیور مُشون شُپرون
۱۹. اِگِر Eger ۶۱٫۸۹۲ ۵۸٫۱۷۳ ۵۶٫۶۴۷ هِوِش
۲۰. نادکانیژا Nagykanizsa ۵۴٫۰۵۲ ۵۲٫۷۷۳ ۵۰٫۸۲۳ زالا
۲۱. دونائیوَروش Dunaújváros ۵۹٫۰۲۸ ۵۳٫۹۵۷ ۵۰٫۰۸۴ فِییر
۲۲. هُدمِزُواشارهِی Hódmezővásárhely ۵۱٫۱۸۰ ۴۸٫۹۰۹ ۴۷٫۴۸۵ چُنگراد
۲۳. شالگوتاریان Salgótarján ۴۷٫۸۲۲ ۴۵٫۶۴۵ ۳۹٫۶۴۰ نُگراد
۲۴. سِگلید Cegléd ۳۷٫۱۶۷ ۳۸٫۰۲۷ ۳۸٫۴۷۶ پِشت
۲۵. بایا Baja ۳۸٫۶۸۶ ۳۸٫۳۶۰ ۳۷٫۴۶۲ باچ کیشکون
۲۶. اُزد Ózd ۴۳٫۵۹۲ ۳۹٫۳۷۱ ۳۷٫۰۴۰ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۲۷. سِکسارد Szekszárd ۳۶٫۸۵۷ ۳۶٫۰۰۷ ۳۴٫۱۷۴ تُلنا
۲۸. واتس Vác ۳۴٫۰۱۵ ۳۴٫۰۸۵ ۳۳٫۲۱۳ پِشت
۲۹. پاپا Pápa ۳۳٫۸۴۶ ۳۳٫۷۱۹ ۳۳٫۰۸۰ وِسپریم
۳۰. دوناکِسی Dunakeszi ۲۶٫۱۱۱ ۲۹٫۰۸۰ ۳۲٫۷۶۸ پِشت
۳۱. گِنگوش Gyöngyös ۳۶٫۴۵۱ ۳۳٫۸۴۳ ۳۲٫۷۲۸ هِوِش
۳۲. گِدِلو Gödöllő ۲۸٫۱۹۵ ۳۱٫۰۹۱ ۳۲٫۴۹۵ پِشت
۳۳. دولا Gyula ۳۴٫۳۳۱ ۳۳٫۲۹۳ ۳۲٫۲۳۹ بیکیش
۳۴. هایدوویسِرمین Hajdúböszörmény ۳۰٫۸۲۳ ۳۲٫۰۵۳ ۳۱٫۹۱۰ هایدو بیهار
۳۵. مُشونماگِرووَر Mosonmagyaróvár ۳۰٫۰۷۹ ۳۰٫۴۴۳ ۳۱٫۴۹۰ گیور مُشون شُپرون
۳۶. کیشکونفیلِگهَزا Kiskunfélegyháza ۳۴٫۲۲۰ ۳۲٫۴۸۹ ۳۰٫۹۴۶ باچ کیشکون
۳۷. کازینتبارتیکا Kazincbarcika ۳۶٫۸۵۵ ۳۳٫۴۱۴ ۳۰٫۷۰۹ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۳۸. اُرُشهَزا Orosháza ۳۴٫۵۲۶ ۳۲٫۳۳۹ ۳۰٫۶۸۸ بیکیش
۳۹. اِستِرگُم Esztergom ۲۹٫۸۴۱ ۲۹٫۰۴۱ ۳۰٫۲۶۱ کُمَرُم اِستِرگُم
۴۰. آیکا Ajka ۳۳٫۸۳۲ ۳۲٫۱۷۶ ۳۰٫۲۱۳ وِسپریم
۴۱. سِنتِش Szentes ۳۲٫۸۹۱ ۳۱٫۴۰۵ ۲۹٫۷۸۵ چُنگراد
۴۲. کیشکونهالاش Kiskunhalas ۲۹٫۸۷۲ ۲۹٫۷۵۹ ۲۹٫۳۱۸ باچ کیشکون
۴۳. سیگِتزِنتمیکلوش Szigetszentmiklós ۱۹٫۳۷۲ ۲۳٫۱۶۷ ۲۹٫۱۷۷ پِشت
۴۴. یازبرین Jászberény ۲۹٫۴۶۱ ۲۸٫۳۸۸ ۲۷٫۳۸۶ یاس ناتکون سُلنُک
۴۵. بودایاش Budaörs ۱۹٫۸۲۰ ۲۳٫۷۲۱ ۲۷٫۰۰۴ پِشت
۴۶. کُملو Komló ۲۹٫۹۷۳ ۲۷٫۶۰۶ ۲۶٫۴۶۵ وارایا
۴۷. نادکورُش Nagykőrös ۲۶٫۹۵۶ ۲۵٫۸۴۲ ۲۵٫۳۲۸ پِشت
۴۸. ماکو Makó ۲۷٫۵۲۹ ۲۵٫۷۸۳ ۲۴٫۹۸۶ چُنگراد
۴۹. تاتا Tata ۲۵٫۰۴۹ ۲۴٫۰۵۷ ۲۴٫۸۰۵ کُمَرُم اِستِرگُم
۵۰. سِنتِندره Szentendre ۱۹٫۳۵۱ ۲۲٫۳۲۴ ۲۴٫۶۲۰ پِشت
۵۱. شیوفُک Siófok ۲۲٫۶۲۷ ۲۳٫۲۹۱ ۲۳٫۹۸۲ شُمُد
۵۲. هایدوسُبُسلو Hajdúszoboszló ۲۳٫۸۹۱ ۲۳٫۸۰۴ ۲۳٫۳۸۳ هایدو بیهار
۵۳. یال Gyál ۱۷٫۶۴۱ ۲۰٫۹۰۰ ۲۲٫۵۵۲ پِشت
۵۴. تُرُکسِنتمیکلوش Törökszentmiklós ۲۳٫۹۲۰ ۲۳٫۱۹۸ ۲۲٫۳۴۰ یاس ناتکون سُلنُک
۵۵. کارتساگ Karcag ۲۳٫۸۲۸ ۲۲٫۹۱۸ ۲۱٫۴۳۹ یاس ناتکون سُلنُک
۵۶. هاتوان Hatvan ۲۴٫۳۰۸ ۲۳٫۲۴۴ ۲۱٫۳۱۴ هِوِش
۵۷. کرستهِی Keszthely ۲۲٫۲۳۴ ۲۲٫۳۷۷ ۲۱٫۲۸۹ زالا
۵۸. وَرپُلوتا Várpalota ۲۶٫۹۲۸ ۲۱٫۸۵۸ ۲۰٫۹۲۷ وِسپریم
۵۹. بیکیش Békés ۲۲٫۰۹۸ ۲۱٫۷۵۷ ۲۰٫۸۴۶ بیکیش
۶۰. دُمبووَر Dombóvár ۲۱٫۱۸۳ ۲۱٫۲۲۶ ۲۰٫۲۷۲ تُلنا
۶۱. پاکش Paks ۲۰٫۲۷۴ ۲۰٫۹۹۰ ۲۰٫۲۰۴ تُلنا
۶۲. وِچیش Vecsés ۱۸٫۱۰۶ ۱۸٫۶۳۳ ۱۹٫۶۹۱ پِشت
۶۳. کُمَرُم Komárom ۱۹٫۵۳۲ ۱۹٫۸۰۸ ۱۹٫۵۸۷ کُمَرُم اِستِرگُم
۶۴. اُرُسلای Oroszlány ۲۱٫۰۵۳ ۲۰٫۵۳۸ ۱۹٫۳۲۸ کُمَرُم اِستِرگُم
۶۵. موهاچ Mohács ۲۰٫۳۲۶ ۱۹٫۱۸۱ ۱۹٫۰۴۴ وارایا
۶۶. مِزوتور Mezőtúr ۲۰٫۷۵۰ ۱۹٫۶۶۵ ۱۸٫۶۵۳ یاس ناتکون سُلنُک
۶۷. دوناهاراستی Dunaharaszti ۱۵٫۲۴۷ ۱۶٫۳۵۲ ۱۸٫۳۵۶ پِشت
۶۸. مُنُر Monor ۱۸٫۴۸۳ ۲۰٫۷۴۵ ۱۸٫۲۶۸ پِشت
۶۹. سارواش Szarvas ۱۸٫۹۳۴ ۱۸٫۷۱۶ ۱۸٫۰۷۷ بیکیش
۷۰. تونگراد Csongrád ۲۰٫۰۲۱ ۱۹٫۰۶۴ ۱۷٫۹۸۳ چُنگراد
۷۱. هایدونَنَش Hajdúnánás ۱۸٫۷۲۲ ۱۸٫۳۱۶ ۱۷٫۸۹۲ هایدو بیهار
۷۲. کالوچّا Kalocsa ۱۸٫۳۵۰ ۱۸٫۵۱۲ ۱۷٫۸۴۴ باچ کیشکون
۷۳. بالمازوئیوَروش Balmazújváros ۱۷٫۹۰۱ ۱۸٫۱۹۷ ۱۷٫۷۵۲ هایدو بیهار
۷۴. فُت Fót ۱۹٫۰۶۹ ۱۹٫۱۳۰ ۱۷٫۶۳۳ پِشت
۷۵. کیژواردا Kisvárda ۱۳٫۳۱۵ ۱۵٫۸۸۸ ۱۷٫۵۵۰ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۷۶. سازهالُمباتا Százhalombatta ۱۸٫۲۹۰ ۱۸٫۳۱۱ ۱۷٫۵۴۹ پِشت
۷۷. ماتیساکا Mátészalka ۱۶٫۵۷۳ ۱۶٫۸۴۵ ۱۷٫۷۱۲ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۷۸. مِزوکُوِشت Mezőkövesd ۱۸٫۱۲۴ ۱۸٫۰۵۷ ۱۷٫۲۱۶ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۷۹. گُد Göd ۱۲٫۷۵۴ ۱۵٫۱۸۳ ۱۶٫۹۵۱ پِشت
۸۰. تیسائوئیوَروش Tiszaújváros ۱۸٫۶۸۵ ۱۷٫۵۶۳ ۱۶٫۹۲۷ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۸۱. بالاشّایارمات Balassagyarmat ۱۹٫۷۹۲ ۱۸٫۰۴۸ ۱۶٫۹۲۲ نُگراد
۸۲. شاتورایائویهِی Sátoraljaújhely ۱۹٫۱۰۵ ۱۸٫۳۳۵ ۱۶٫۸۸۲ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۸۳. تاپولتسا Tapolca ۱۸٫۲۶۴ ۱۷٫۹۷۹ ۱۶٫۷۳۲ وِسپریم
۸۴. داباس Dabas ۱۴٫۸۰۰ ۱۵٫۸۷۹ ۱۶٫۴۲۲ پِشت
۸۵. پُماز Pomáz ۱۲٫۴۷۴ ۱۴٫۰۳۰ ۱۶٫۲۰۲ پِشت
۸۶. آبُنی Abony ۱۴٫۸۵۸ ۱۵٫۷۶۸ ۱۵٫۸۵۱ پِشت
۸۷. بِرِتیواویفالو Berettyóújfalu ۱۶٫۷۸۰ ۱۶٫۳۹۳ ۱۵٫۶۴۷ هایدو بیهار
۸۸. پوشپُکلُدان Püspökladány ۱۶٫۳۷۱ ۱۶٫۲۱۰ ۱۵٫۵۶۵ هایدو بیهار
۸۹. سیگِتهالُم Szigethalom ۹٫۷۹۵ ۱۲٫۱۹۱ ۱۵٫۴۸۱ پِشت
۹۰. شَروَر Sárvár ۱۵٫۸۳۶ ۱۵٫۷۱۹ ۱۵٫۱۴۴ واش
۹۱. گِمِرو Gyömrő ۱۱٫۴۹۴ ۱۳٫۳۳۳ ۱۴٫۹۵۹ پِشت
۹۲. نیومائِندرود Gyomaendrőd ۱۶٫۴۹۵ ۱۵٫۶۶۰ ۱۴٫۹۲۸ بیکیش
۹۳. کیشکورُش Kiskőrös ۱۴٫۹۱۱ ۱۵٫۳۴۸ ۱۴٫۶۴۹ باچ کیشکون
۹۴. مُرُ Mór ۱۴٫۸۳۸ ۱۴٫۶۸۵ ۱۴٫۵۶۹ فِییر
۹۵. پیتسِل Pécel ۱۰٫۷۵۱ ۱۲٫۴۸۳ ۱۴٫۳۲۸ پِشت
۹۶. وِرِشِگهَز Veresegyház ۶٫۳۷۳ ۱۰٫۰۹۶ ۱۴٫۳۱۰ پِشت
۹۷. بویهَد Bonyhád ۱۵٫۲۷۹ ۱۴٫۶۱۹ ۱۴٫۰۴۵ تُلنا
۹۸. باتُنتِرِنیه Bátonyterenye ۱۵٫۳۴۳ ۱۵٫۲۵۰ ۱۳٫۷۴۱ نُگراد
۹۹. شاروشپاتاک Sárospatak ۱۵٫۰۶۲ ۱۴٫۸۲۷ ۱۳٫۶۶۳ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۱۰۰. بوداکِسی Budakeszi ۱۱٫۸۰۳ ۱۲٫۶۳۲ ۱۳٫۵۹۰ پِشت
۱۰۱. اویفَهیرتو Újfehértó ۱۳٫۰۵۶ ۱۳٫۶۳۰ ۱۳٫۵۵۳ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۱۰۲. تیساوازوَری Tiszavasvári ۱۴٫۲۳۲ ۱۴٫۶۹۸ ۱۳٫۳۲۹ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۱۰۳. پیلیژوُرُژوار Pilisvörösvár ۱۱٫۰۶۷ ۱۲٫۵۸۶ ۱۳٫۲۶۹ پِشت
۱۰۴. شاربوگارد Sárbogárd ۱۳٫۱۱۵ ۱۳٫۵۴۱ ۱۳٫۲۶۷ فِییر
۱۰۵. بالاتُنفورِد Balatonfüred ۱۳٫۵۲۰ ۱۳٫۲۷۲ ۱۳٫۱۸۶ وِسپریم
۱۰۶. نادکَتا Nagykáta ۱۱٫۹۱۵ ۱۲٫۷۵۱ ۱۳٫۰۱۴ پِشت
۱۰۷. هایدوهادهَز Hajdúhadház ۱۳٫۱۵۴ ۱۲٫۹۷۴ ۱۲٫۸۷۲ هایدو بیهار
۱۰۸. نیرباتور Nyírbátor ۱۳٫۸۴۹ ۱۳٫۵۶۶ ۱۲٫۸۴۳ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۱۰۹. شایوسِنتپیتِر Sajószentpéter ۱۳٫۳۷۰ ۱۳٫۳۹۴ ۱۲٫۷۵۸ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۱۱۰. تُرُگبالینت Törökbálint ۹٫۴۵۹ ۱۰٫۹۷۴ ۱۲٫۶۵۱ پِشت
۱۱۱. دُرُگ Dorog ۱۲٫۷۹۸ ۱۲٫۹۴۳ ۱۲٫۲۰۳ کُمَرُم اِستِرگُم
۱۱۲. کُرمِند Körmend ۱۲٫۱۵۷ ۱۲٫۶۲۶ ۱۲٫۱۸۶ واش
۱۱۳. هایدوشَمشون Hajdúsámson ۷٫۷۳۴ ۱۰٫۶۱۱ ۱۲٫۱۶۳ هایدو بیهار
۱۱۴. کیشوئیسالاش Kisújszállás ۱۳٫۱۵۹ ۱۲٫۹۹۹ ۱۲٫۱۵۸ یاس ناتکون سُلنُک
۱۱۵. مارتالی Marcali ۱۲٫۸۰۸ ۱۲٫۷۰۲ ۱۲٫۰۸۲ شُمُد
۱۱۶. آلبِرتیرشا Albertirsa ۱۰٫۵۸۹ ۱۱٫۳۱۹ ۱۲٫۰۲۱ پِشت
۱۱۷. کوسِگ Kőszeg ۱۱٫۹۴۵ ۱۱٫۷۱۴ ۱۲٫۰۱۶ واش
۱۱۸. بارچ Barcs ۱۲٫۳۲۶ ۱۲٫۴۲۶ ۱۱٫۹۳۰ شُمُد
۱۱۹. کیشکونمایشا Kiskunmajsa ۱۲٫۰۳۰ ۱۲٫۱۰۹ ۱۱٫۸۷۸ باچ کیشکون
۱۲۰. تُلنا Tolna ۱۲٫۰۸۲ ۱۲٫۳۶۲ ۱۱٫۸۴۹ تُلنا
۱۲۱. تیسافُلدوَر Tiszaföldvár ۱۱٫۸۴۰ ۱۲٫۰۷۶ ۱۱٫۷۸۸ یاس ناتکون سُلنُک
۱۲۲. تیساکیچکه Tiszakécske ۱۱٫۶۴۹ ۱۱٫۹۱۵ ۱۱٫۶۶۲ باچ کیشکون
۱۲۳. بیچکه Bicske ۱۲٫۳۰۵ ۱۱٫۱۱۷ ۱۱٫۶۴۱ فِییر
۱۲۴. تیسافورِد Tiszafüred ۱۴٫۳۴۳ ۱۴٫۰۳۴ ۱۱٫۵۱۸ یاس ناتکون سُلنُک
۱۲۵. پیلیش Pilis ۹٫۰۶۰ ۱۰٫۴۸۰ ۱۱٫۴۸۹ پِشت
۱۲۶. ناجاتَّد Nagyatád ۱۴٫۰۳۴ ۱۲٫۱۱۸ ۱۱٫۴۶۱ شُمُد
۱۲۷. مِزوبِرین Mezőberény ۱۱٫۵۹۲ ۱۱٫۶۲۰ ۱۱٫۳۹۰ بیکیش
۱۲۸. سِلدِمِلک Celldömölk ۱۲٫۰۶۱ ۱۱٫۶۸۵ ۱۱٫۲۵۷ واش
۱۲۹. لایُشمیشه Lajosmizse ۱۱٫۰۰۰ ۱۱٫۱۰۴ ۱۱٫۱۶۵ باچ کیشکون
۱۳۰. هِوِش Heves ۱۱٫۴۰۳ ۱۱٫۴۸۲ ۱۱٫۱۳۷ هِوِش
۱۳۱. سیگِتوار Szigetvár ۱۲٫۲۲۶ ۱۱٫۴۶۲ ۱۱٫۱۰۳ وارایا
۱۳۲. ایشازِّگ Isaszeg ۸٫۷۸۹ ۱۰٫۱۷۱ ۱۰٫۹۷۹ پِشت
۱۳۳. ماگلُد Maglód ۷٫۸۶۸ ۹٫۶۲۶ ۱۰٫۸۷۲ پِشت
۱۳۴. شارکاد Sarkad ۱۰٫۹۵۸ ۱۰٫۹۵۲ ۱۰٫۸۲۲ بیکیش
۱۳۵. تورنا Csorna ۱۲٫۴۷۰ ۱۰٫۸۳۴ ۱۰٫۷۹۱ گیور مُشون شُپرون
۱۳۶. اِدِلین Edelény ۱۲٫۱۴۰ ۱۱٫۲۴۴ ۱۰٫۷۷۱ بُرشُد آبائوی زِمپلین
۱۳۷. بیاتورباگ Biatorbágy ۷٫۱۷۶ ۸٫۱۱۲ ۱۰٫۷۲۰ پِشت
۱۳۸. کاپووَر Kapuvár ۱۱٫۱۶۷ ۱۰٫۶۶۷ ۱۰٫۵۸۸ گیور مُشون شُپرون
۱۳۹. اولو Üllő ۹٫۰۳۸ ۹٫۷۸۸ ۱۰٫۴۲۳ پِشت
۱۴۰. نادکَلو Nagykálló ۹٫۹۹۱ ۱۰٫۷۶۶ ۱۰٫۳۲۴ سابُلچ ساتمار بِرِگ
۱۴۱. بوداکالاس Budakalász ۷٫۹۲۸ ۹٫۲۵۳ ۱۰٫۱۷۱ پِشت
۱۴۲. شیکلوش Siklós ۱۰٫۶۰۷ ۱۰٫۴۶۱ ۱۰٫۰۵۳ وارایا
۱۴۳. پاستو Pásztó ۱۲٫۲۱۷ ۱۰٫۴۵۷ ۱۰٫۰۴۶ نُگراد

 

کالج علوم پزشکی پچ مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + دوازده =