متروهای شهر بوداپست
متروهای شهر بوداپست

شهر بوداپست داراي مترو بصورت شبكه اي است كه كليه شهر را پوشش داده است و این شهر داراي چهار خط مترو قرمز ، زرد ، آبي و سبز (که به تازگی راه اندازی شده است) مي باشد كه خط مترو قرمز طولاني ترين خط مترو در شهر بوداپست محسوب می گردد و از زير رودخانه دانوب(دونا به زبان مجاري) عبور نموده و به قسمت بودا وارد ميشود و در بودا داراي سه ايستگاه مترو لايوش تر ، ‌مسكو واتر و ايستگاه دلي پايودوار(مركز قطارهاي بين شهري) ميباشد. خط مترو قرمز مهمترين خط مترو است كه ابتداي آن در دلي پايودوار و انتهاي آن اورش وزرتره ميباشد.

مترو زرد زیباترین و قدیمی ترین خط مترو است که بصورت سنتی حفظ شده و دارای واگن های بسیار زیبا می باشد و از مناطق قدیمی و توریستی شهر مانند میدان هوشوک تر و وتسی اوتسا و اُپرا عبور می کند و کل خط مترو زرد ناحیه پِشت را پوشش می دهد که در تابستان ها بسیار مورد توجه توریست های خارجی است و معمولا راهنمایان توریست در این خط مترو جهانگردان خارجی را راهنمایی می کنند.

مترو آبی از نزدیکی فرودگاه بوداپست آغاز شده از مناطق مسکونی شهر در ناحیه پِشت عبور میکند و دانشگاه سملوایز در ایستگاه کالوین تر در این خط مترو قرار دارد و همینطور کالج اوسینا نیز در نزدیکی همین ایستگاه می باشد.

از مهم ترین ایستگاههای خط مترو آبی ایستگاه نیوگاتی می باشد که در آن فروشگاه چهار طبقه بسیار وسیع نیوگاتی وسترن سیتی سنتر قرار گرفته است که می توانید خط موبایل و بلیط یک ماهه مترو را از این ایستگاه خریداری کنید.

متروهای شهر بوداپست
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 7 =