شرایط پذیرش دوره های پیش دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان
شرایط پذیرش دوره های پیش دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

متقاصی باید دیپلم دبیرستان داشته باشد و در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک نمرات بالایی داشته باشد. در صورتی که دانشجویان قصد ورود به گروه پزشکی داشته باشند ، باید در دروس مورد نیاز دوره پیش بگذراند. دوره های Premedical که کالج پیش دانشگاهی دانشگاه پچ و کالج اینترنشنال بوداپست ارائه می دهد به همین منظور برگزار می شوند.

دانشجویان باید قبل از اتمام موعد مقرر یعنی تا پایان ماه آگوست شهریه را به دانشگاه بپردازند.

این دوره ها معمولا در تاریخ 10-7 اکتبر تقریبا 20-15 مهر شروع می شود و دانشجویانی که زبان انگلیسی انها بسیار ضعیف است و می توانند ابتدا دوره زبان انگلیسی بگذرانند که این دوره 2 ترم می باشد و شهریه آن با دوره پیش دانشگاهی برابر است.

متقاضیانی که در تاریخ بعد از ژانویه عزیمت می نمایند توصیه می گردد به دوره زبان انگلیسی ورود نمایند.

متقاضیان کالج پیش دانشگاهی می توانند از امکانات خوابگاهی نیز برخوردار شوند. هزینه خوابگاه در هر ماه 300 یورو می باشد.

پس از دوره پیش دانشگاهی سال آینده دانشگاه علوم پزشکی پچ یک دوره 4 هفته ای قبل از دوره پیش دانشگاهی در ماه سپتامبر برگزار می کند که شامل آشنایی با دروس پایه ترم اول یعنی زیست شناسی، شیمی و فیزیک می باشد. این دوره جهت یادآوری معلومات دانشجویان در دروس فوق برگزار می شود. دوره اجباری نیست اما مفید است.

6 thoughts on “شرایط پذیرش دوره های پیش دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان”

 1. salam , mikhastam bedoonam sharte moadael ( zisto … ) ba tavajoh be nomarate iran chand mishe ?!?
  shanse paziresh va sodore visa che ghadre ?!?
  mamnoon misham har chi sari tar javab bedid

  1. سلام خانم تینا
   شرط معدل فقط برای ویزا برای ورود به دانشگاههای بوداپست وجود دارد و برای ورود به دانشگاههای شهرهای دیگر مانند دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان شرط معدل وجود ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران موسسه تماس حاصل فرمایید.

 2. سلام من دیپلم کارودانش دارم . لطفا منو راهنمایی کنید برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی باید چیکار کنم و هزینه تحصیل من چقدر است . ممنون

  1. سلام سرکار خانم سحر
   با تشکر از سئوال مطرح شده حضرتعالی ، برای تحصیل در رشت ههای علوم پزشکی داشتن دیپلم(هر نوع دیپلم) و توان مالی کفایت می کند ولی اگر قصد دارید که مدارکتون توی ایران مورد ارزشیابی قرار بگیرد باید شرایط زیر را رعایت کنید:
   1- تحصیل در دانشگاههای مورد تایید ایران(که در این مورد مشکلی نیست ما از دانشگاههای مورد تایید برای شما پذیرش می گیریم)
   2- شرط معدل = معدل دیپلم+معدل پیش دانشگاهی/2 > بالاتر از 16 باید باشد
   3- داشتن دیپلم همکن (دیپلم تجربی یا ریاضی) در این مورد می توانید یک دیپلم تجربی در دوران تحصیل بگیرید و پیش دانشگاهی علوم پزشکی را نیز که در مجارستان می گذرانید به جای پیش دانشگاهی ایران می پذیرند و ارزشیابی می کنند به این ترتیب که پس از گذراندن پیش دانشگاهی در مجارستان باید مدارکتان را به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران برسانید و در ایران در مدرسه بین الملل تهران هماهنگ سازی و تطابق واحد نمایید.
   اگر سئوال داشتید با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید.
   ممنون

 3. با سلام
  کسانی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی آن ها از 16 پایین تر است و نمرات زیست و شیمی و فیزیک آن ها خیلی بالا نیست هم در دانشگاه های پزشکی مجارستان پذیرش می شوند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =