[nggallery id=10]

 

اخذ روادید تحصیلی از سفارت مجارستان

hungary

 

با توجه به شرایط روز به روز ویزای کشورهای مختلف ، تکمیل مدارک لازم از اهمیت ویژه ای برخوردا است و کلیه متقاضیان باید مد نظر داشته باشند که ویزای کشورهای اروپایی مرکزی می باشد و این بدان معنی است که نتیجه نهایی بررسی مدارک و صدور ویزا از جانب وزارت امور خارجه و اداره مهاجرت مجارستان خواهد بود.

صدور ویزای تحصیلی به موارد مختلفی بستگی دارد و مؤسسه ما با توجه به سابقه ای قریب به ۲۰ سال در امر اخذ پذیرش تحصیلی از کشور مجارستان به شما در همه موارد کمک خواهد نمود و اطمینان به کارایی و تجربه مؤسسه حتما به نفع شما خواهد بود.

================================================

 

اخذ اجازه اقامت از پلیس در مجارستان

3208268839_69c5061638

 

با وجود اینکه معمولا مدت اعتبار روادید دانشجویان یکساله دانشجوئی نوعD  میباشد ولی مدت ویزا ۳۰ روزه و یکبار ورود است و دانشجویان پس از ورود به مجارستان میبایست ظرف ۱۵ روز از تاریخ ورود نسبت به معرفی آدرس محل زندگی خود به پلیس محلی و دریافت کارت اقامت خود اقدام نمایند .

مدارک لازم جهت اخذ اقامت دانشجویی شامل قرارداد محل اقامت ، آزمایشات پزشکی ، افتتاح حساب بانکی و برگه ثبت نام در دانشگاه یا کالج است.

=============================================

 

آدرس سفارت مجارستان

ourservices

 

تهران ، خیابان شریعتی ، ‌دوراهی یخچال ، میدان هدایت ، کوچه شادلو ، پلاک ۱۵ – تلفن  ۲۲۵۵۰۴۸۲

زمان مراجعه  یکشنبه الی چهارشنبه ساعات ۱۱-۹ صبح

ایام تعطیلات رسمی ایران و ایام تعطیلات ژانویه به مدت دو هفته و تعطیلات تابستانی بمدت یک هفته سفارت مجارستان نیز تعطیل می باشد.

===========================================

 

مدارک لازم جهت اخذ روادید تحصیلی مجارستان

schengen

 

مدارک لازم جهت تحصیل در کشور مجارستان به شرح زیر می باشد و کلیه متقاضیان خواهشمندیم با دقت این مدارک را آماده نمایند.

۱- ۶  قطعه عکس ۴×۶ رنگی پاسپورتی(دو گوش مشخص با زمینه روشن)
۲- معادل ۶۰ یورو (اسکناس 50+10 یورو) هزینه روادید تحصیلی سفارت مجارستان
۳- گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم در سربرگ محل اشتغال پدر با مهر و امضاء(در صورت نداشتن سربرگ موسسه تهیه میکند) توضیح : محل اشتغال باید دارای پروانه کسب یا مجوز یا ثبت شده و دارای آگهی روزنامه رسمی باشد.
۴- ترجمه روزنامه رسمی شرکت محل کار پدر یا قیم و یا ترجمه جواز کسب پدر یا قیم(جهت ترجمه یک کپی ارائه فرمایید)
۵- گواهی تعهد پرداخت هزینه تحصیلی،بلیط وبیمه دانشجو توسط پدر یاقیم درسربرگ محل اشتغال پدر یا قیم با مهر وامضاء(در صورتیکه که قیم دانشجو کارمند ادرات دولتی باشد این گواهی می تواند در برگه عادی نوشته شود)
۶- گواهی تعهد ضمانت و موافقت خروج دانشجویان زیر ۱۸ سال توسط پدر
۷- ترجمه تمام صفحات شناسنامه مادر دانشجو در صورتیکه مادر قیم دانشجو و متعهد پرداخت هزینه های تحصیلی باشد و یا بعنوان همراه دانشجو اقدام به ویزا نماید.
۸- گواهی بانکی:جهت دانشگاه ههای موجود در شهر بوداپست : متقاضی باید حساب ارزی سپرده حداقل به مبلغ 15000 یورو ارائه نماید.نکته: گواهی های مربوطه را می توانید به زبان فارسی دریافت داشته و با مراجعه به دایره اطلاعات اعتباری بانک مربوطه گواهی انگلیسی دریافت فرمایید. به اطلاع میرساند : دایره اطلاعات اعتباری بانک ملی در چهارراه ولیعصر بالای شعبه صبا و دایره اطلاعات اعتباری بانک صادرات در خیابان سمیه شعبه سپهر و دایره اطلاعات اعتباری بانک پارسیان در خیابان شهید بهشتی چهارراه تختی.جهت سایر دانشگاهها: پرینت اعلام موجودی ۳ ماهه گذشته قیم با حداقل 30 میلیون تومان موجودی و گردش حساب با تاریخ با مهر بانک به زبان فارسی (نیازی به ترجمه ندارد)

نکته مهم: ارائه گواهی های اعلام موجودی سپرده های سود ده بانکی قیم یا مادر یا خود دانشجو تاثیر مثبت دارد.

۹- ترجمه رسمی سند ملکی پدر یا قیم (جهت ترجمه یک کپی از تمام صفحات سند به موسسه ارائه فرمایید)نکته : در صورتیکه پدر یا قیم متقاضی سند ندارد و مبایعه نامه ملک را دارد ، ترجمه مبایعه نامه خرید ملک قیم همراه با اصل مبایعه نامه باید به سفارت ارائه گردد.
۱۰- قبض پرداخت شهریه سال اول دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی و مهندسی:شهریه کالج مک دانیل یا کالج اینترنشنال ۵۴۰۰ یورو و شهریه کالج اوسینا = ۵۷۰۰ یورو (۱۳۰۰ یورو برای ناهار و دو تور علمی)دانشگاه فنی بوداپست = معادل ریالی ۶۴۰۰ یورو در مقطع کارشناسی و ۷۲۰۰ یورو کارشناسی ارشد و ۹۰۰۰ یورو دکترادانشگاه علوم پزشکی پچ = دوره پیش دانشگاهی ۸۰۰۰ دلار(که ابتدا ۶۴۷۰ دلار آن حواله باید گردد و بعد ۱۶۰۰ دلار)نکته مهم: کلیه شهریه های اعلام شده یکسال تحصیلی باید قبل از اخذ ویزا برای کالج/دانشگاه حواله گردد ومبلغ ۷۰-۶۰ یورو/دلار کارمزد خارجی حواله ارز به کشور مجارستان باید به مبالغ فوق اضافه گردد.  در مراجعه به صرافی متذکر شوید مبالغ قید شده به نام خود متقاضی حواله گردد یعنی در برگه سفارش نام و شماره پاسپورت دانشجو قید گردد.
۱۱- دانشجویانی که قصد اقدام در دانشگاههای بوداپست را دارند و دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند باید سن زیر ۲۴ سال داشته باشند.
۱۲- دانشجویانی که قصد اقدام در دانشگاههای بوداپست را دارند باید معدل بالای ۱۵ داشته باشند.
۱۳- رزرو بلیط رفت(OK) و برگشت ((Open با تاریخ یک ماه پس از ارائه مدارک به سفارت(مؤسسه هماهنگ می نماید)
۱۴- فرم تکمیل شده و تایپ شده سفارت همراه با امضاء دانشجو یا متقاضی
۱۵- حضور به وقت در سفارت و ارائه مدارک فقط با وقت قبلی امکان پذیر است.

 

=============================================================

 

نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

 

australian-passport

ü     با توجه باینکه سفارت مجارستان از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی بعمل می آورد کلیه دانشجویان باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی جهت آمادگی مصاحبه شرکت نمایند که این دوره ها ۱۰ جلسه نیمه خصوصی می باشد و در ابتدا امتحان تعیین سطح Oxford Placement Test  در محل مؤسسه برگزار می گردد.

ü     دانشجویان پس از ورود به مجارستان باید ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ ورود نسبت به معرفی آدرس محل زندگی خود به پلیس و دریافت کارت و ویزای اقامت مجارستان اقدام نمایند.

ü       در صورتیکه آدرس محل اقامت دانشجو تغییر نماید دانشجو باید آدرس جدید را بلافاصله به اداره پلیس اعلام نماید.

ü       دانشجویان باید دقت فرمایند که حتما ۲ ماه قبل از اتمام روادید یا اقامت اقدام به تمدید آن در اداره مهاجرت نمایند.

ü       حداقل زمان لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ۱۴-۲ روز می باشد.

ü       زمان لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان دیپلم حداقل ۱ ماه و دانشجویان فوق لیسانس حداقل ۲ ماه و خانواده ها حداقل ۱ ماه می باشد.

ü       شهریه کالج/دانشگاه را می توانید به شماره حساب دانشگاه از طریق بانکی و یا صرافی های مجاز حواله فرمایید.

ü     استفاده از راهنما در کشور مجارستان بصورت کاملا اختیاری و هزینه آن ۱۵۰ یورو میباشد که متقاضی باید بصورت مستقیم به راهنما پرداخت نماید و خدمات راهنما شامل: استقبال از فرودگاه(هزینه حمل و نقل به عهده متقاضی است) و راهنمائی جهت اقامت در خوابگاه و معرفی آژانس مسکن جهت یافتن و اجاره آپارتمان ، مشاوره جهت ثبت بیمه درمانی (هزینه بیمه به عهده متقاضی است) ، انجام مراحل ثبت نام در دانشگاه یا کالج و مشاوره تحصیلی در سال اول ، ارائه سیم کارت موبایل رایگان جهت ارتباط متقاضی با خانواده ، آشنائی با مراکز خرید و تبدیل ارز ، متروها و شهر ، مشاوره افتتاح حساب بانکی و رزرو خوابگاه یا هتل جهت ورود دانشجو

ü     دانشجویان پس از خرید بلیط کپی آن را یک هفته قبل از پرواز باید به مؤسسه ارائه فرمایند که هماهنگیهای استقبال از فرودگاه صورت پذیرد و فرد راهنما یا کالج در مجارستان و جهت ورود به مجارستان روزهای دوشنبه و سه شنبه توصیه می گردد و جهت رزرو و خرید بلیط با مؤسسه تماس حاصل فرمایید.

ü     دانشجویان با پرواز ترکیش ایر لاین ۳۰ کیلو بار و با پرواز اتریش ایر لاین ۲۰ کیلو بار می توانند حمل نمایند و داخل هواپیما نیز ۱۵-۱۰ کیلو در قالب یک کیف یا سامسونت کوچک می توانند ببرند.

ü     دانشجویان باید حتما ۳ ساعت قبل از پرواز جهت تشریفات اداری و تحویل بار و دریافت کارت پرواز حضور داشته باشند و خروجی را نیز در بانک مستقر در فرودگاه می توانند پرداخت نمایند.

ü     خانواده های دانشجویان در صورتی که جهت عزیمت به کشور مجارستان تاریخ خاصی مورد نظرشان میباشد باید پس از تعیین تاریخ رزرو بلیط تهیه و کپی آن را به مؤسسه ارائه نمایند که هماهنگیهای لازم با سفارت صورت پذیرد.

ü     مدت زمان ویزا به مدت زمان باقی مانده گواهی شده در برگه اشتغال به تحصیل فرزند بستگی دارد . بعنوان مثال در صورتیکه فرزند ویزای و اقامت معتبر یک ساله یا شش ماهه داشته باشد ولی برگه اشتغال به تحصیل وی دو ماه اعتبار داشته باشد ، سفارت تا تاریخ اعتبار برگه اشتغال به تحصیل ویزا خواهد داد.

ü        با توجه باینکه آزمایشات پزشکی انجام شده در ایران دیگر قابل قبول کشور مجارستان نمی باشد دانشجو پس از ورود باید آنها را انجام دهد.

ü       تاریخ شروع کلاس ها : در ماههای اکتبر و ژانویه می باشد که متقاضیان باید ۲ ماه جلوتر اقدام نمایند.

ü     با توجه به اینکه دانشجو در ابتدای ورود حداقل ۲۰۰۰ یورو هزینه های اولیه ازقبیل کتاب ، بیمه ، اجاره و پول پیش منزل و … دارد، باید هنگام ورود به مجارستان حداقل ۳۰۰۰ یورو همراه داشته باشد.

ü     دانشجویان مجارستان می توانند مدارک درخواستی را به مؤسسه رهیاران(۸۸۴۱۷۰۷۱ – ۸۸۴۱۹۵۹۴ ) و  یا مدارک را اسکن و به ایمیل مؤسسه ارسال کنند.  info@study1000.com

ü     دانشگاههایی مورد تایید وزارت علوم : دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست(۱۷۸۲) – دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس (۱۷۳۵)– دانشگاه علوم کشاورزی گودولو(۱۹۴۵) – دانشگاه علوم کشاورزی پانون(۱۷۹۷)

ü     دانشگاههای موردتایید وزارت بهداشت (بصورت مشروط به معدل) : دانشگاه علوم پزشکی سملوایز(۱۶۳۵)، دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی (۱۷۷۵)، دانشگاه علوم پزشکی پچ (۱۳۶۷) ، دانشگاه علوم پزشکی دبرسن

=========================================================

 

 

 

ویزای تحصیلی مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

6 thoughts on “ویزای تحصیلی مجارستان”

  1. با عرض سلام و ادب،
   بله دانشگاه مجارستان 4 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت دارد که دانشگاه سگد نیز جزء این لیست می باشد.

  1. سلام و عرض ادب خدمت شما، ممنون بابت بازدید شما از سایت،
   برای افراد زیر دیپلم شما میتوانید با مشاورین مؤسسه تماس حاصل فرمائید تا بهترین و کامل ترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم
   88427100
   آدرس و تلفن موسسه رهیاران دانش:
   تهران،ابتدای شریعتی ،بالاتر از تقاطع مطهری، کوچه شکرآبی پلاک 10 واحد 5
   تلفن های تماس: 02188427100(20 خط ویژه)
   با تشکر از شما

 1. سلام.من ۲۶ سالمه.ترم ۳ مهندسی عمرانم.میخوام انصراف بدم واسه پزشکی برم مجارستان.آیا سنم قبول میکنن.یا نه؟

  1. سلام و عرض ادب خدمت شما، با تشکر بابت بازدید شما از سایت، لطفا با شماره تماس 88427100 تماس حاصل فرمائید تا مشاورین ما دراین زمینه راهنمای شما باشند.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =