نحوه اجاره خانه در مجارستان

محل اقامت مجارستان

نحوه اجاره خانه در مجارستان

در شهر بوداپست خانه با متراژهای مختلف فراوان است که عمدتا توسط آژانسهای مسکن اجاره داده میشود و اجاره آنها مابین ۶۰۰-۳۰۰ یورو در ماه است و هزینه شارژ در تابستان ۴۰ یورو و در زمستان ۵۰ یورو میباشد.

معمولا اجاره ۲ ماه بصورت پیش پرداخت و بابت ضمانت نگهداری لوازم موجود در خانه توسط مالک دریافت می گردد و همچنین کلیه اجاره ها باید بصورت پیش کرایه در ابتدای هر ماه پرداخت گردد.

توصیه میشود دانشجویان هر دو نفر با هم یک خانه اجاره کنند تا در هزینه ها صرفه جوئی بیشتر شود و مشکلاتی از قبیل تنهائی نداشته باشند.

دانشجویانی که در شهرهای دیگر مانند پچ و سگد اقامت دارند می توانند با مراجعه به بخش مسکن دانشگاه و یا آژانسهای مسکن خانه ای در نزدیکی دانشگاه اجاره نمایند . هزینه اجاره بهای مسکن در این شهرها معمولا ارزرانتر از شهر بوداپست حدود ۵۰۰-۲۰۰ یورو در ماه می باشد ولی هزینه شارژ آب و برق و گاز تقریبا با بوداپست برابر است.

در هنگام عقد قرارداد اجاره دانشجو باید با دقت وسایل موجود در خانه را بررسی نموده و سالم دریافت نماید و در صورتیکه لوازمی از منزل خراب است و یا ایراد دارد باید در ابتدا به صاحب خانه قبل از عقد قرارداد اعلام گردد.

قرارداد در دونسخه انگلیسی و مجاری نوشته می شود و از دوستانی که زبان انگلیسی می دانند می توانید کمک بگیرید و یا مشاور مسکن یا مشاور بخش مسکن دانشگاه می تواند در هنگام قرارداد به شما کمک نماید.

پس از عقد قرارداد دانشجو باید آدرس محل اقامت خود را به اداره پلیس مهاجرت اعلام نماید و در صورت تغییر آدرس باید در اسرع وقت مراتب را به اداره مهاجرت اعلام نماید.

معمولا در هنگام قرارداد ۳-۲ ماه اجاره بها بعنوان پیش پرداخت توسط مالک دریافت می شود که بابت ضمانت حفظ و نگهداری لوازم خانه است و در صورتیکه در پایان قرارداد و در هنگام تحویل مستاجر لوازم را تخریب نموده باشد و یا دانشجو بخواهد زودتر از موعد قرارداد خانه را تخلیه نماید پیش پرداخت مسترد نمی شود.

صاحب خانه کلید دیگری از منزل را در اختیار دارد و می تواند برای سرکشی از لوازم خانه با هماهنگی یا بدون هماهنگی شما وارد خانه شود و این بصورت یک قانون در اروپا می باشد.

در اروپا معمولا بیرون خانه ومشاعات زیاد دلچسب نمی باشد ولی امکانات داخل خانه خوب می باشد و مالکین داخل خانه را تعمیر کرده و وسایل و امکانات خوبی را در منزل تعبیه کرده و به دانشجو تحویل می دهند.

در صورت نیاز به وسایل بیشتر درخواست خود را در هنگام قرارداد می توانید مطرح نمایید تا در صورت قبولی کردن مالک آن لوازم در اختیار شما قراربگیرد.

====================================================

 

امکانات کلی خانه ها در کشور مجارستان

هتل مجارستان

 

امکانات کلی خانه ها در کشور مجارستان

o       کف موزائیک یا سرامیک یا پارکت

o       شوفاژ مرکزی

o       توالت فرنگی و حمام

o       آشپزخانه با وسایل آشپزخانه مانند ظروف و کارد و چنگال و قاشق

o       یخچال

o       تلویزیون

o       کاغذ دیواری و پرده و کمد چوبی

o       میز ناهار خوری

o       چند عدد صندلی

o       میز مطالعه

o       تخت خواب فلزی یا چوبی

o       بالشت و تشک و پتو

o       میز عسلی کوچک

o       اتو و میز اتو

o       ماشین لباسشوئی

o       اجاق گاز گازی یا برقی

o       وسائل گرمائی مرکزی مانند شوفاژ

o       خط تلفن در صورت درخواست

o       ماکروویو(در بعضی موارد)

o       فرش یا گلیم (در بعضی موارد)

o       یخچال فریزر(در بعضی موارد)

===========================================

 

ساخت شهری و معماری مجارستان

بوداپست

 

ساخت شهری و معماری مجارستان

کشور مجارستان بهمراه کشور چک زیباترین کشورهای اروپا محسوب می شوند که دارای معماری بی نظیر و مثال زدنی در اروپا هستند.

این کشور عروس کشورهای اروپا نام گرفته و از نظر معماری بسیار دیدنی و زیباست ، بطوریکه همان معماری قرون ۲۰-۱۸ را حفظ نموده و ساختمانهای قدیمی با بازسازی و بدون تخریب آثار حفظ می شوند و این دلیل زیبایی معماری کشور مجارستان است.

ساختمان پارلمان مجارستان یکی از زیباترین ساختمان های اروپا در کنار رودخانه دانوب است که همواره در تاریکی شب از درخشندگی و زیبایی خاصی برخوردار است و بازدید از پارلمان در شب از دیدنیهای بوداپست محسوب می گردد.

معماری خاص ساختمان دانشگاه فنی نیز در کنار دانوب از آن جمله است.

 

 

 

خانه و مسکن در مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =