[nggallery id=14]

دانشگاه علوم پزشکی پچ در شهر پچ

pecscampus-picture4-7

Pecs Medical University:

www.pote.com

دانشگاه پچ مجارستان با ۶۴۲ سال قدمت قدیمیترین دانشگاه مجارستان در مرکز شهر پچ می باشد که در سال ۱۳۶۷ میلادی توسط پادشاه لویس تاسیس شده است .

این دانشگاه یکی از پیشرفته ترین و معروف ترین دانشگاههای تحقیقاتی در جهان می باشد و از جمله دانشگاههای بین المللی است که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد ، ازجمله دانشجویانی از کشورهای ایران ، یونان ، نروژ، امریکا، هند، آلمان، کانادا، سوئد، فنلاند، قبرس، پاکستان، انگلیس ، استرالیا و …. . هرسال این دانشگاه ۱۲۰ دانشجو می پذیرد که از سال ۱۳۸۴ ، ۱۱۸ دانشجو ایرانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

شهر پچ دارای محیطی بسیار امن و دوستانه جهت تحصیل می باشد و یکی ازشهرهای سرسبز تاریخی و توریستی در جنوب کشور مجارستان است که در ۲۲۰ کیلومتری بوداپست ، با جمعیتی حدود ۱۸۰۰۰۰ هزار نفری ، واقع گردیده و دارای سیستم حمل و نقل بسیار خوبی می باشد.

فاصله زمانی پچ از بوداپست با قطار شهری ، حدود ۵/۲ ساعت می باشد. دانشگاه پچ دارای سیستم Credite  وبه دو زبان انگلیسی و آلمانی میباشد و جدیدترین کتابهای امریکایی و انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند. همچنین اساتید این دانشگاه از فارغ التحصیلان دانشگاههای انگلیس ، کانادا و امریکا می باشند.  دانشجویان پس از گذراندن امتحان برد امریکا ( USMLE ) برای گرفتن مدرک تخصص می توانند به امریکا یا دیگر کشورها اعزام شوند . دوران تحصیل در این دانشگاه، دوره پزشکی  ۶ سال و دندانپزشکی ۵ سال می باشد که هر سال تحصیلی شامل دو نیم ترم ۵ ماهه می باشد و پس از اتمام هر ترم تحصیلی ، امتحان پایان ترم برگزار می گردد

——————————————————————————-

آمار و ارقام در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

pecs-420x317

مدرسه پزشکی ۲۳ دپارتمان علوم پایه و بالینی و ۲۴ دپارتمان پزشکی دارد که مجهز به بهترین تسهیلات آموزشی و تحقیقی مطابق استاندارد های اروپاست. ساختمان اصلی دانشگاه یک مرکز گردهم آیی، چهار تالار سخنرانی، چند اتاق سمینار و آزمایشگاه دارد. کتابخانه مرکزی مشترک بیش از ۴۰۰ نشریه و مجله است. ظرفیت بخش مطالعه کتابخانه ۲۰۰ نفر است. دانشجویان می توانند رایگان از اینترنت در کتابخانه و سایت استفاده کنند.

هیئت آموزشی دانشگاه ترکیبی از استادان با تجربه و باسابقه و پزشکان، محققان و مدرسان جوان، هیئت آموزشی دانشگاه ترکیبی از استادان با تجربه و با سابقه و پزشکان، محققان و مدرسان جوان، با استعداد و با انگیزه است. شش نفر از استادان قدیمی این دانشگاه عضو آکادمی علوم مجارستان هستند. ۵۴ نفر از اعضای هیئت علمی؛ دکترای علوم و ۲۳۵ پزشک و محقق مدرک دکترا دارند.

مدرسه پزشکی از سرتاسر مجارستان و دنیا بیمار می پذیرد. بیمارستان دانشگاه ۱۳۵۰ تخت خوابی است. بیشتر بخش های این بیمارستان (بخش قلب، بخش کلیه، بخش تشخیص، بخش ارتوپدی) از مجهز ترین کلینیک های مجارستان هستند.

——————————————————————————–

تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

clip_image002_007

با اینکه هدف اصلی مدرسه پزشکی آموزش علوم و هنر پزشکی است، تحقیق نیز اهمیت بسزایی در آن دارد. ما بر این باوریم که تحقق دستاوردهای علمی در سطح جهان میسر نیست مگر با آموزش و تدریس مستمر.

نظریه از طریق پروژه ها و برنامه های تحقیقی مختلف در حوزه زیست شناسی در مدرسه پزشکی تجلی پیدا کرد که فرصت مناسبی برای مدرسان و دانشجویان جهت مشارکت در پروژه های مرتبط با حوزه آموزشی شمال فراهم می آورد.

دستاوردهای علمی مدرسه پزشکی در سطح جهان نیز شهرت دارند. در حال حاضر بیش از ۶۰ پروژه تحقیقی به حمایت آکادمی علوم مجارستان، بنیاد تحقیق ملی و وزارت بهداشت مجارستان در حال انجام است. این دانشگاه از بنیادهای بین المللی چون Wellcom Trust , European union Frameworks موسسه پزشکی Howard Hughes کمک های مالی دریافت می کند. همکاری نزدیک این دانشگاه با بخش صنعت نیز باعث جلب حمایت شرکت های دارو سازی محلی و کارخانه های صنعتی مختلف شده است.

از دانشجویان علاقه مند به اشتغال در بخش تحقیقات پزشکی دعوت می کنیم در برنامه های ما شرکت کنند. این دانشجویان می توانند در تمام حوزه های تخصصی فعالیت کنند. برنامه ” انجمن دانشجویان محقق” در تمام دپارتمان های مدرسه پزشکی فعال است.

دانشجویانی که در این کلاس ها ثبت نام کنند علوم پایه می خوانند، در تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی شرکت می کنند و تعدادی از دروس پایه فوق تخصصی را نیز می گذرانند.

——————————————————————————-

ارزش یابی مدارک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

p3

فارغ التحصیلان پزشکی مدرک (M.D) دریافت می کنند. به فارغ التحصیلان دندان پزشکی مدرک (D.M.D)

مدارک پزشکی این دانشگاه به دلیل سطح بالای آموزش، در بسیاری از کشورهای دیگر، از جمله ایالات متحده، ارزشیابی می شوند. فارغ التحصیلان این دانشگاه آزمون های کشورهای دیگر را با نمرات عالی،  می گذرانند، از جمله آزمون USMLE.

اعضای اتحادیه اروپا، مدارک مجارستان را به رسمیت می شناسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزشیابی مدارک به سایت زیر مراجعه کنید. www.enic_naric.net

——————————————————————————–

شهر پچ شهر دانشجویان خارجی و سال ۲۰۱۰

szechenyi_ter_8034

Pécs بزرگترین شهر در غرب مجارستان است که قدیمی ترین دانشگاه نیز در آن واقع است.

همانگونه که György Konrad نویسنده می گوید: ” شهر خوب شهری است که با لذت در آن به گردش بپردازی”. Pécs شهر خوبی است زیرا قدیمی است، ساختار چند فرهنگی پرشور و پویا دارد، بنابر این، دانشجویان از شهر های مختلفی به اینجا می آیند، کار می کنند، درس می خوانند و زندگی می کنند. تعداد دانشجویان با نزدیک شدن به سال ۲۰۱۰ آنقدر افزایش می یابد که این شهر ” پایتخت فرهنگی اروپا” می شود. Pécs محل مناسبی برای زندگی است که محیطی مسحور کننده و مناسب جهت دانشجویان خارجی است.

برنامه فرهنگی پایتخت اروپا و سال ۲۰۱۰ شهر Pécs را به یکی از مراکز فرهنگی دنیا تبدیل می کند. از مزایای این برنامه همسویی دانشگاه با نیاز های شهر، کارآفرینی برای جوانان ماهر، دسترسی بهتر شهروندان Pécs و مناطق اطراف به خدمات فرهنگی، بهبود خدمات فرهنگی، توسعه مناطق توریستی، توسعه مناطق کم رونق وتبدیل Pécs به مکانی مناسب جهت سکونت است.

Pécs شهر میراث فرهنگی و نو آوری فرهنگی است؛ شهری با قدمت ۲۰۰۰ ساله در نوآوری هنری.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به www.pecs2010.hu مراجعه کنید.

——————————————————————————

جمعیت دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

pecs-legi

شورای دانشجویان انگلیسی آلملنی به دانشجویان جهت حل مشکلات تحصیلی و اجتماعی و تهیه مطالب آموزشی کمک می کند و نماینده آنها نزد مقامات دانشگاه است. این شورا جهت ارتقای آموزش دانشجویان و استادان نیز فعالیت می کند. این شورا واسطه ای بین دانشجویان و دانشکده است.

WWW.Pces-students.hu

گردهمایی هایی که دانشجویان ترتیب می دهند:

City Race: مهمانی ویژه دانشجویان سال اول که دانشجویان قدیمی تر ترتیب می دهند.

“Cocktails for a cause”  بازارچه خیریه ای جهت جمع آوری اعانه برای کودکان محروم Pecs و شهرهای اطراف. بخشی از درآمد بازارچه به تشکیلات Kolping  اختصاص می یابد که به کودکان و خانواده ها خدمات مرتبط با مهد کودک، پوشاک، تعطیلات و غیره ارائه می دهد و بخشی نیز به کلینیک اطفال اختصاص می یابد.

Ambrosia Bash رویداد ورزشی که در کنار دریاچه های Orfu برگزار می شود.

International students’ Evening برنامه تبادل فرهنگی که غذاهای بین المللی در آن غذا سرو می شود.

Millennium party:  در سال ۲۰۰۰ جشن رسمی هزاره جدید بود و از آن به بعد هر سال این روز را جشن می گیرند.

هر از گاهی نیز دانشجویان مراسمی را (مثل روز شکرگزاری) جشن می گیرند.

——————————————————————————–

روش درخواست پذیرش از دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

home_image

متقاضی باید یک فرم در خواست تکمیل کرده و به همراه مدارک مورد نیاز برای بخش دانشجویان دانشگاه پزشکی یا به نماینده دانشگاه در کشور خود ارائه نماید و هزینه صدور پذیرش تحصیلی را به نماینده تحویل نماید و یا به شماره حساب دانشگاه حواله کند..

فقط به پرونده متقاضیانی رسیدگی می شود که مدارک کامل ارسال کنند و هزینه صدور پذیرش را ارسال نمایند.

آزمون Premedical همه ساله در اروپا، آسیا و ایالات متحده در ماههای ژوئن و آگوست برگزار می شود. فرم های در خواست در دفتر نمایندگی موجود است

——————————————————————————–

مدارک کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

HungaryMap

مدرک دکترا به فارغ التحصیلانی ارائه می شود که مهارت های علمی و عملی لازم جهت انجام تحقیقات علمی داشته باشند و نتایج تحقیقات خود را منتشر کرده باشند.

سیستم دانشگاه پزشکی شبیه دانشگاه های اروپا و امریکا است. مدرک PHD پس از گذارندن واحد های آموزشی و موفقیت در آزمون به فارغ التحصیل اعطا می شود.

پس از اتمام دوره تحصیلی دانشجو باید پایان نامه ارائه دهد. متقاضیان تحصیل در مقطع PHD باید کپی برابر اصل مدرک کارشناسی ارشد  MSC، مدرک زبان، C.V. و کپی پاسپورت ارائه دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت
WWW. Aok. Pte.hu مراجعه کنید.

——————————————————————————–

ویزا و اقامت دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

medical-programme دانشجویان ایرانی برای تحصیل در مجارستان باید ویزای D-type از سفارت مجارستان در تهران دریافت کنند (30 روز اعتبار دارد) و پس از ورود به مجارستان پس از ثبت نام در دانشگاه و اجاره نمودن آپارتمان و انجام آزمایشات ایدز و هپاتیت و باز نمودن حساب بانکی به یورو به دفتر مهاجرت مراجعه نموده و آدرس و اقامت خود را ثبت نموده و اقامت دانشجویی دریافت دارند . دانشجویان باید  ۳۰ روز قبل از انقضای مهلت اقامت و ویزای تحصیلی نیز باید جهت تمدید اقدام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به  www. Mfa. gov.hu مراجعه کنید

——————————————————————————

شروع سال تحصیلی و بیمه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

faculties_02

ترم اول سپتامبر تا ژانویه و ترم دوم ژانویه تا ژوئن با امتحانات

دانشجو باید در مدت اقامت خود در مجارستان بیمه پزشکی داشته باشد. شرکت های بیمه در مجارستان به دانشجویان بیمه پزشکی ارائه می دهند، پزشکان دانشگاه پزشکی در این شرکت ها خدمات ارائه می دهند.

دارو و دندانپزشکی و بیماریهای سرپایی شامل بیمه نمی باشد و فقط اعمال جراحی و بیمارستانی و اورژانسی را شامل می گردد.

——————————————————————————-

شهریه های تحصیلی دانشگاه پچ

diszdoktor_peter_mohringer1

شهریه رشته پزشکی 14800 دلار در سال

شهریه رشته دندانپزشکی 15900 دلار در سال

شهریه رشته داروسازی 9500 دلار در سال

شهریه دوره پیش دانشگاهی در کالج پچ 8100 دلار

شهریه دوره یکساله زبان انگلیسی 8100 دلار

شهریه رشته های علوم پزشکی به زبان آلمانی 1000 یورو

شهریه دوره آماده سازی ۴ هفته ای قبل از ورود به دانشگاه 1200 دلار

——————————————————————————

هزینه های تحصیلی دانشگاه پچ

hungary-pecs-mainsquare-picture1-7

هزینه صدور پذیرش تحصیلی ۱۰۰ یورو

هزینه ثبت نام در دوره کالج ۳۵۰ یورو

هزینه خوابگاه دانشجویی ماهیانه ۳۰۰ یورو

هزینه شارژ ماهیانه خوابگاه یا خانه حداقل ۳۰ یورو در ماه

هزینه بیمه ماهیانه ۲۰ یورو

هزینه زندگی ماهیانه ۵۰۰ یورو

هزینه حداقل پیش پرداخت خانه ۲ ماه + ۱ ماه کرایه بابت عقد قرارداد ۹۰۰ یورو

هزینه آزمایشات پزشکی شامل ایدز و هپاتیت ۱۰۰ یورو

هزینه لوازم التحریر در سال ۱۰۰ یورو در سال

هزینه کتاب بطور متوسط سالیانه ۳۰۰-۲۰۰ یورو در سال

هزینه ترانسفر از فرودگاه بوداپست به شهر پچ با تاکسی حداقل ۱۲۰ یورو

هزینه ترانسفر از فرودگاه به شهر بوداپست با تاکسی حداقل ۳۰ یورو

هزینه ترانسفر از ایستگاه قطار بوداپست با قطار به شهر پچ ۱۱ یورو(۳۰/۲ ساعت فاصله دو شهر با قطار)

هزینه تمدید ویزا و اقامت تحصیلی ۵۰ یورو

هزینه سیم کارت موبایل ۶ یورو

هزینه راهنما در مجارستان ۱۵۰ یورو

——————————————————————————-

آدرس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه Pecs

p7

Address  H-7624 Pecs, Szigeti st.12 Hungary

Tel.  ۰۰۳۶ (۷۲)۵۳۶-۱۱۰

Studentservice. Centere . aok.pte.hu

www.medschool.pte.hu

——————————————————————————

رشته بیوتکنولوژی در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

34

 

دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان امسال رشته بیوتکنولوژی را به دانشجویان خارجی به شرح زیر ارائه می دارد:

کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

دوره کارشناسی ارشد

مدت زمان آموزش  ۴: ترم

زبان تدریس: انگلیسی

 

شرح برنامه

استفاده از بیوتکنولوژی در پزشکی گسترده ترو تبدیل به نیازهای اصلی بالینی شده است. در توسعه روش های تشخیصی پیچیده، طراحی، دارویی مؤثر و درمان شخصی نیاز به بیوتکنولوژی وجود دارد.

دو گرایش این رشته بیوتکنولوژی مولکولی و تکنولوژی و سلولی و بافت . هر دو گرایش  مهارت  و دانش لازم را در  فارغ التحصیلان  برای تجهیز در تحقیقات پایه اکسل، و همچنین کاربردهای بالینی و دارویی بیوتکنولوژی ایجاد می کند.

این دروس توسط استادان برجسته مجارستانی و استادان متخصص از کشورهای دیگر ، از جمله بریتانیا و ایالات متحده تدریس خواهد شد. علاوه بر این، این برنامه با هدف ارائه دانش کلی در اقتصاد، مدیریت و حقوق کسب و کار ارائه می شود با وجودی که این دوره به شیوه های اتحادیه اروپا  تدریس خواهد شد ، مسائل خاص مربوط به ایالات متحده آمریکا ، چین و هند را در بر خواهد داشت.

آخرین مهلت درخواست : ۲۰۱۱ ژوئن ۱۵

شهریه : ۵،۵۰۰ یورو / ترمی

علوم پزشکی پچ
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =