يكي از مهمترين وسائل نقليه شهري در شهر بوداپست که نقش عمده اي را در حمل و نقل شهري ايفاء ميكند ترانواي شهري است كه بصورت گسترده در شهر به چشم ميخورد و داراي خطوط مختلفي است كه مهمترين آن خطوط 47 و 49 ميباشد كه از ميدان ديكتر شروع و در مقابل هتل جونيور گريف ختم ميشوند و همچنین خطوط 4 و 5 ميباشند كه از ميدان مسكوواتر در بودا شروع و تقريبا شهر دور زده و از مقابل دانشگاه فني و مهندسي بوداپست و خيابان يوزف عبور كرده و از مركز فروش وسترن سيتي سنتر که يكي از مراكز مهم خريد واقع در مترو آبي می باشد نيز عبور ميكنند.

در صورتیکه مایلید از فروشگاه دیدنی ماموت دیدن کنید در ایستگاه مسکوواتر به ترانوای 4 و 5 سوار شوید و در اولین ایستگاه پیاده شوید، فروشگاه ماموت در مقابل شماست.

ترانوا یکی از زیباترین و جالبترین وسایل نقلیه در مجارستان است که اکثر جهانگردان و توریست ها برای دیدن زیبایی های شهر از این وسیله نقلیه استفاده می کنند. یکی از زیباترین خط های ترانوا در بوداپست خط 2 است که از مقابل پارلمان بوداپست و از نزدیکی خیابان وتسی اوتسا و از مقابل میدان فوام تر عبور می کند و کل مسیر از کنار رودخانه دانوب می باشد و میتوانید در حال حرکت رودخانه را نیز نظاره کنید.

دفتر فروش بلیط هواپیمایی ترکیش ایر لاین نیز در این خط ترانوا وجود دارد . برای سوار شدن به این ترانوا می توانید در ایستگاه هوشوک لایوش تر از مترو قرمز پیاده شوید و در مقابل ایستگاه مترو سوار بر ترانوا خط 2 شوید.

از دیگر خطوط بسیار دیدنی ترانوا خطوط 59 و 60 و 61 در میدان مسکوواتر است که با خط ترانوا 59 می توانید به بالای تپه های زیبا و رویایی بودا رفته و محله های بسیار زیبا و اعیان نشین و ویلایی منطقه 11 و 12 بودا را ببینید همچنینن در انتهای خط 59 بالای تپه های بودا چند مرکز خرید و رستوران سنتی دیدنی را مشاهده خواهید نمود.

ترانوای شهری یا ویلا موش
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =