تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان
تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

با اینکه هدف اصلی مدرسه پزشکی آموزش علوم و هنر پزشکی است، تحقیق نیز اهمیت بسزایی در آن دارد. ما بر این باوریم که تحقق دستاوردهای علمی در سطح جهان میسر نیست مگر با آموزش و تدریس مستمر.

نظریه از طریق پروژه ها و برنامه های تحقیقی مختلف در حوزه زیست شناسی در مدرسه پزشکی تجلی پیدا کرد که فرصت مناسبی برای مدرسان و دانشجویان جهت مشارکت در پروژه های مرتبط با حوزه آموزشی شمال فراهم می آورد.

دستاوردهای علمی مدرسه پزشکی در سطح جهان نیز شهرت دارند. در حال حاضر بیش از 60 پروژه تحقیقی به حمایت آکادمی علوم مجارستان، بنیاد تحقیق ملی و وزارت بهداشت مجارستان در حال انجام است. این دانشگاه از بنیادهای بین المللی چون Wellcom Trust , European union Frameworks موسسه پزشکی Howard Hughes کمک های مالی دریافت می کند. همکاری نزدیک این دانشگاه با بخش صنعت نیز باعث جلب حمایت شرکت های دارو سازی محلی و کارخانه های صنعتی مختلف شده است.

از دانشجویان علاقه مند به اشتغال در بخش تحقیقات پزشکی دعوت می کنیم در برنامه های ما شرکت کنند. این دانشجویان می توانند در تمام حوزه های تخصصی فعالیت کنند. برنامه ” انجمن دانشجویان محقق” در تمام دپارتمان های مدرسه پزشکی فعال است.

دانشجویانی که در این کلاس ها ثبت نام کنند علوم پایه می خوانند، در تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی شرکت می کنند و تعدادی از دروس پایه فوق تخصصی را نیز می گذرانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یازده =