دانشجویانی که در مجارستان رشته داروسای را انتخاب میکنند در نظرداشته باشند که به آنها مدرک دکترای داروسازی میدهند برخلاف هند که به دانشجو مدرک لیسانس داده میشوند چون در آنجا داروسازی 10 ترم طول میشکد برای ارزشیابی مدرکشون در ایران طبق سایت وزارت علوم به این صورت خواهد بود

مصوبه بيست و يكمين جلسه شورايعالي برنامه ريزي علوم پزشكي مورخ 28/10/81 در خصوص

 ارزشيابي مدارك تحصيلي و نحوه ادامه تحصيل دانشجويان و فارغ التحصيلان خارج از كشور رشته داروسازي

     1- مغايرت مصوبات جلسات پانزدهم و شانزدهم شوراي آموزش داروسازي با مصوبات شوراي دبيران و شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي ، در جلسه آنيده شوراي آموزش داروسازي و تخصصي اصلاح شود.

     2- دانشجوي مقطع كارشناسي داروسازي (‌B.S) خارج از كشور ، پس از انتقال به داخل جهت ادامه تحصيل بايستي تغيير رشته به رشته ديگري در مقطع كارشناسي بدهد.

     3- دانشجوي مقطع دكتراي عمومي داروسازي خارج از كشور مي‌تواند پس از انتقال به داخل در مقطع دكتراي عمومي داروسازي ادامه تحصيل بدهد.

      4-  فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي داروسازي داخل كشور و يا خارج از كشور ، مدرك كارشناسي داروسازي دريافت مي‌كنند و نمي‌توانند در مقطع دكتراي عمومي داروسازي ادامه تحصيل دهند.

      5- فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور مي‌توانند در مقطع Ph.D. رشته هاي مرتبط داخل كشور (پس از قبولي در آزمونهاي ورودي) ادامه تحصيل دهند.  

 

 

ارزشیابی رشته داروسازی در وزارت بهداشت
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هشت =