[singlepic id=13 w=320 h=240 float=center]

نحوه اجاره خانه در مجارستان

در شهر بوداپست خانه با متراژهاي مختلف فراوان است كه عمدتا توسط آژانسهاي مسكن اجاره داده ميشود و اجاره آنها مابين 600-300 یورو در ماه است و هزينه شارژ در تابستان 40 یورو و در زمستان 50 یورو ميباشد.

معمولا اجاره 2 ماه بصورت پيش پرداخت و بابت ضمانت نگهداري لوازم موجود در خانه توسط مالك دريافت مي گردد و همچنين كليه اجاره ها بايد بصورت پيش كرايه در ابتداي هر ماه پرداخت گردد.

توصيه ميشود دانشجويان هر دو نفر با هم يك خانه اجاره كنند تا در هزينه ها صرفه جوئي بيشتر شود و مشكلاتي از قبيل تنهائي نداشته باشند.

دانشجویانی که در شهرهای دیگر مانند پچ و سگد اقامت دارند می توانند با مراجعه به بخش مسکن دانشگاه و یا آژانسهای مسکن خانه ای در نزدیکی دانشگاه اجاره نمایند . هزینه اجاره بهای مسکن در این شهرها معمولا ارزرانتر از شهر بوداپست حدود 500-200 یورو در ماه می باشد ولی هزینه شارژ آب و برق و گاز تقریبا با بوداپست برابر است.

در هنگام عقد قرارداد اجاره دانشجو باید با دقت وسایل موجود در خانه را بررسی نموده و سالم دریافت نماید و در صورتیکه لوازمی از منزل خراب است و یا ایراد دارد باید در ابتدا به صاحب خانه قبل از عقد قرارداد اعلام گردد.

قرارداد در دونسخه انگلیسی و مجاری نوشته می شود و از دوستانی که زبان انگلیسی می دانند می توانید کمک بگیرید و یا مشاور مسکن یا مشاور بخش مسکن دانشگاه می تواند در هنگام قرارداد به شما کمک نماید.

پس از عقد قرارداد دانشجو باید آدرس محل اقامت خود را به اداره پلیس مهاجرت اعلام نماید و در صورت تغییر آدرس باید در اسرع وقت مراتب را به اداره مهاجرت اعلام نماید.

معمولا در هنگام قرارداد 3-2 ماه اجاره بها بعنوان پیش پرداخت توسط مالک دریافت می شود که بابت ضمانت حفظ و نگهداری لوازم خانه است و در صورتیکه در پایان قرارداد و در هنگام تحویل مستاجر لوازم را تخریب نموده باشد و یا دانشجو بخواهد زودتر از موعد قرارداد خانه را تخلیه نماید پیش پرداخت مسترد نمی شود.

صاحب خانه کلید دیگری از منزل را در اختیار دارد و می تواند برای سرکشی از لوازم خانه با هماهنگی یا بدون هماهنگی شما وارد خانه شود و این بصورت یک قانون در اروپا می باشد.

در اروپا معمولا بیرون خانه ومشاعات زیاد دلچسب نمی باشد ولی امکانات داخل خانه خوب می باشد و مالکین داخل خانه را تعمیر کرده و وسایل و امکانات خوبی را در منزل تعبیه کرده و به دانشجو تحویل می دهند.

در صورت نیاز به وسایل بیشتر درخواست خود را در هنگام قرارداد می توانید مطرح نمایید تا در صورت قبولی کردن مالک آن لوازم در اختیار شما قراربگیرد.

نحوه اجاره خانه در مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =