دکتر فولگیس می‌نویسد: در مجارستان معیارهای تعلیم طبی در سطحی بسیار  بالا قرار دارند، توقعات اجتماع در زمینه جنبه‌ های معنوی و اخلاقی پزشکی بسیار جدی است، در اینجا به عنوان شاهدی بر ارزش معالجه تخصصی یا هیپنوز و ماهیت عاری از زیان آن، مایلم به حقیقت مربوط به حضور کارشناس اشاره کنم که با وجود تعداد فوق‌العاده زیاد بیماران، در طول ده‌ها سال طبابت روی بیماران نامتعادل، روانی، زودرنج، مهاجم و حتی جنون‌های علامتی، به خاطر معالجه این بیماری‌ها به وسیله هیپنوز حتی یک اعتراض شدید، اخطار تهدیدآمیز و شکایت هم به عمل نیامد.

 

تلقینات هیپنوتیکی قادرند جریانات داخلی حیات را به میزان زیادی به طور روان‌تنی اصلاح، هدایت و تحریک نمایند.

 

کنترل مغز به وسیله الکتریک

 

دکتر فولگیس به مقاله خود این‌طور ادامه می‌دهد: جوزه ام.آر.دلگادو» استاد دانشگاه «ییل» هم اکنون، الکترودهایی در ناحیه قدامی مغز  میمون و بیماران مبتلا به جنون جوانی و سرعی  قرار می‌دهد و بدین‌وسیله موفق به کنترل دقیق حالات روانی و فکری حیوانات و انسان شده است. بدین ترتیب با به کار بردن محرک‌های الکتریکی با کلیدهای فشاری به وسیله گیرنده‌های رادیویی بسیار کوچک می‌توان نواحی مختلف مغز را تحریک نمود و یا برعکس از جنبش و فعالیت باز نگاه داشت.

 

در نتیجه، نه تنها مراکز واکنش گرسنگی، سیری، اندوه، بی نیازی از آب، یا مثلاً حالت دفاعی را می‌توان تحت نظارت و کنترل قرار داد، بلکه فعالیت‌های جنسی و دیگر فعالیت‌ها در تراز خواست‌ها و تمایلات را می‌توان طوری تحریک نمود که در نظر فرد مورد آزمایش این اعمال خود به خود و بدو نقید و بند جلوه کند و این آزمایشات که به وسیله جریان برق بر روی مغز انجام می‌شود درست مانند  تلقینات هیپنوتیکی معمولی و تلقیناتیست که برای آینده داده می‌شوند.

 

بدین طریق می‌توان از فاصله دور تعدادی از پدیده‌های غریزی میمون‌ها و گربه‌ها از قبیل خشم، نفرت، مهاجم، هیجان و غیره را کنترل نمود. تحریک شبکه‌های مخ و قشر خاکستری آن در انسان  از «واکنش‌های عصبی- روانی» عجیبی ناشی شده، مثلاً تحریک ناشی از الکترود در زیر ناحیه سطحی بخش جانبی از قسمت قدامی مخ باعث ایجاد احساس‌های دوستانه‌ای در بیمار گردیده، درست مانند این که تلقینات پست هیپنوتیک داده شده باشد. جریانی از الکتریسیته با اختلاف  پتانسیل ده ولت و فرکانس ۱۰۰ به ناحیه دیگری از قسمت قدامی مغز ایجاد وحشت و ترس نمود. انعکاسات  شرطی و در محدوده معینی، تمام  انعکاسهای غیرشرطی که انسان را در طول(سایت هیپنوتیسم دات آی آر)زندگیش از جنبه های فیزیولوژی و روانی تحت تأثیر قرار داده‌اند، قابل  جانشینی با تلقینات شفاهی هیپنوتیکی می‌باشند، و این از طریق ایجاد تعادل‌های بیوالکتریکی و جریانات رفتاری، عصبی پیچیده داخلی و بدون استفاده از الکترودهایی که «هس» و «دلگادو» به کار می‌برند ، رخ می‌دهد.

 

مشاهده همین آزمایشات موجب شده که علاوه بر اکثر روانپزشکان، متخصصین پزشکی از قبیل پزشکان داخلی، جراحان، پزشکان بیماری‌های آمیزشی زنان، و حتی متخصصین چشم و دندان پزشکان به اهمیت روز افزون الزامی فنی و پیش‌بینی  هیپنوز طبی متقاعد شده‌اند.

 

معالجه از طریق هیپنوتیزم در مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + ده =