دریافت ارز برای دانشجویان علوم پزشكی تسهیل شد
دریافت ارز برای دانشجویان علوم پزشكی تسهیل شد

رییس مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از راه‌اندازی سایت ثبت‌نام دریافت ارز برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از كشور خبر داد.

دكتر محمود قاضی خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با بیان اینكه در طی 6 ماه اخیر 2 هزار و 500 دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از كشور ارز دریافت كرده‌اند،‌ گفت: در مهر 90 حدود 65 دانشجو ارز دریافت كرده‌اند كه این روند تا اسفند سال گذشته به یك هزار و 500 نفر رسیده است.

وی با بیان اینكه فضای پاسخگویی به دانشجویان متقاضی دریافت ارز بسیار افزایش یافته است، تصریح كرد:‌ با این وجود این تسهیلات پاسخگوی كلیه متقاضیان نیست.

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت ثبت‌نام برای دریافت ارز به نشانی edd.behdasht.gov.ir تا هفته آینده، گفت: البته در حال حاضر این سایت به صورت پایلوت فعال است.

وی افزود: متقاضیان پس از ورود به سایت و انجام ثبت‌نام كد پیگیری دریافت می‌كنند كه می‌توانند توسط این كد مراحل انجام پرونده خود را مشاهده كنند و در صورتی كه تقاضای او تایید شد می‌توانند نسبت به دریافت ارز اقدام كند.

قاضی خوانساری با بیان اینكه والدین دانشجو و یا وكیل آن می‌تواند نسبت به دریافت ارز برای دانشجو اقدام كند، اظهار كرد: با توجه به رایزنی انجام شده با بانك مركزی معرفی نامه بانك برای دریافت به صورت كلی به دانشجویان داده می‌شود بر این اساس متقاضیان با در دست داشتن معرفی نامه با مراجعه به هر شعبه‌ای می‌توانند ارز دریافت كنند.

 

دریافت ارز برای دانشجویان علوم پزشكی تسهیل شد
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =