بلیط و هزینه حمل و نقل و سفر در بوداپست
بلیط و هزینه حمل و نقل و سفر در بوداپست

حمل و نقل عمومی بوداپست نسبتا گسترده و یک سیستم موثر حمل و نقل عمومی است و یکی از ارزان ترین حتی از بسیاری از شهرستانها اروپای غربی است و دارای طیف گسترده ای از تراموا ، اتوبوس ، قطار و مترو .

برای نمونه ساعت حرکت قطارها و متروها و اتوبوس ها مثال زدنی است و وسایل نقلیه در ساعات شلوغی و ترافیک نیز می توانند سر وقت حاضر شوند و این امر می تواند در ساعات کاری شبانه روز انتظار رود و خدمات شب اتوبوس ها کاملا قابل اعتماد است.

مهم ترین انواع بلیط :

بلیت (vonaljegy یا فقط jegy) 320 HUF ، (400 HUF: اگر آن را از راننده خریداری کنید معتبر در تمام خودروهای حمل و نقل عمومی برای یک سفر بی وقفه است.

بلیط انتقال تنها (átszállójegy 490 HUF):

بخش بلیط مترو (260 HUF) : این بلیط معتبر برای یک سفر بدون وقفه و بدون تغییر در تمام خطوط مترو 3 برای 3 ایستگاه و برای 60 minues است.

بلیط 24 ساعته کارت سفر (napijegy : 1550 HUF) : بر روی تمام خودروهای حمل و نقل عمومی برای تعداد نامحدودی از سفر از 0:00 تا 24:00 در طی یک روز معتبر می باشد.

بلیط 72 ساعته کارت سفر (turistajegy : 3850 HUF) : بر روی تمام خودروهای حمل و نقل عمومی برای تعداد نامحدودی از سفر به مدت 72 ساعت با شروع از زمان و تاریخ خریداری معتبر است.

بلیط 7 – روز سفر کارت (hetijegy : 4600 HUF) : بر روی تمام خودروهای حمل و نقل عمومی را از 0:00 تا 24:00 معتبر تا روز ششم پس از خرید کارت برای تعداد نامحدودی از سفر.

یک بلوک ده تایی بلیط تک (tíz darabos gyűjtőjegy : 2800 HUF): شما می توانید یک بلوک ده تایی بلیط را از آنها به عنوان بلیط تک با هزینه ای کمتر از 10 بلیط تنها به صورت جداگانه خریداری شده دریافت دارید.

بلیط خانواده (jegy családi:  2200 HUF): معتبر در تمام خطوط حمل و نقل عمومی برای بزرگسالان و کودکان زیر سن 14 سالگی به مدت 48 ساعت با شروع از زمان و تاریخ صدور بلیط.

بلیط شب: بلیط تک ، بلوک از 10 بلیط ، کارت سفر معتبر برای خدمات شب.

جریمه های نقدی برای tavelling بدون tciket در بوداپست خدمات حمل و نقل عمومی :

اگر شما بدون یک بلیط معتبر از خدمات حمل و نقل شهری استفاده کنید در هنگام کنترل شما مجبور به پرداخت جریمه نقدی حدود 6000 HUF خواهید بود.

بلیط و هزینه حمل و نقل و سفر در بوداپست
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =